Wyjątkowe właściwości soli Epsom dla zdrowia i urody

O wyjątkowych właściwościach soli Epsom dowiedziałam się całkiem niedawno. Przeglądałam czasopismo medyczne i natknęłam się na artykuł o wielu zaletach tego związku mineralnego. Przede wszystkim jest to siarczan magnezu. Znajdziemy go również pod nazwą sól gorzka, angielska lub epsomit. Od wielu lat znajduje zastosowanie w medycynie i kosmetyce. Sekret działania tkwi w zawartości magnezu i siarki. Są one niezbędne to prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. 

Ja najbardziej lubię kąpiele solankowe. Zwłaszcza po treningu, gdyż magnez relaksuje mięśnie. Działa także na bóle stawów i obrzęki. Dodaję do wody ok. 2 garście soli i kilka kropli olejku eterycznego. Najczęściej wybieram lawendowy, który ma dodatkowo działanie relaksujące. 

Mój drugi ulubiony sposób wykorzystania soli angielskiej to peeling do stóp. Pół szklanki siarczanu magnezu mieszam z odrobiną oliwy z oliwek do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodaję także olejek miętowy, przynosi on ulgę zmęczonym stopom. Takiej mieszanki używam 2 razy w tygodniu.

Istnieje wiele dodatkowych zastosowań soli Epsom dla zdrowia i urody. Bardzo dużo osób używa jej także na włosy oraz do kąpieli przy pierwszych objawach infekcji u dzieci.

Przedstawiłam Wam najbardziej dostępne i sprawdzone metody. . A Wy poznaliście już jej wyjątkowe właściwości? Pozdrawiam

4 Replies to “Wyjątkowe właściwości soli Epsom dla zdrowia i urody”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial