Nasz wyjątkowy kalendarz adwentowy DIY

Dzisiaj 1 grudnia i ostatnie odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. Jako dziecko nie mogłam się doczekać, by dostać adwentowy kalendarz z okienkami. Najczęściej po kilku dniach znikało większość czekoladek, a przed samymi świętami juz dawno świecił pustkami. Oczywiście potem wyrośliśmy z tej tradycji. Jednak jak to w życiu bywa toczy koła czas 🙂

W tym roku wpadłam na pomysł by zrobić sama kalendarz adwentowy. Wyszukiwarka pęka w szwach od pomysłów DIY. Znajdziemy je z różnorodnych materiałów i o ciekawych kształtach. Wiszące, stojące, filcowe, materiałowe, drewniane, zawierające pudełka, woreczki, torebki. 

W związku z tym, że lubię minimalistyczny styl i neutralne kolory postawiłam na zieleń, biel i drewno.

Za namową Pani z kwiaciarni wybrałam 3 gatunki zielonych gałązek. Dzięki temu jest ciekawie i sprawia wrażenie przestrzeni. Postawiłam na żywe rośliny, w związku z tym w całym domu cudownie pachnie lasem.

Na długim sznurku jak widzicie na zdjęciach rozwiesiłam papierowe torebeczki. Są one w neutralnym kolorze i trzech rozmiarach. Dzieci znajdą w nich codziennie inny drobiazg. Torebki zawieszone są na klamerkach z mini tabliczkami. Na każdej z nich oznaczony jest dany dzień grudnia. 

Oprócz tego na sznurku wiszą różne drewniane ozdoby. Przyczepione także na małych klamerkach.

Całość ożywia czerwona ogromna poinsecja-zwyczajowo zwana gwiazdą betlejemską lub wilczomleczem nadobnym. Mam do niej ogromny sentyment, gdyż w liceum pisałam na jej temat pracę olimpijską z biologii. 

Do uzupełnienia dekoracji dołożyłam szklany klosz z drewnianą podstawą. W środku umieściłam ośnieżoną choinkę z lampkami w kształcie gwiazdek. Oprócz tego są tam jeszcze pasujące dwie biało-beżowe figurki. 
Pierwszy raz stworzyłam taki kalendarz adwentowy. Przede wszystkim wprowadził bardzo fajny świąteczny klimat. Najważniejsze, że dzieci są nim zachwycone. 

A Wy w tym roku też stawiacie na DIY? Czy wybieracie tradycyjne kalendarze z okienkami? Pozdrawiam6 Replies to “Nasz wyjątkowy kalendarz adwentowy DIY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial