Jesienny weekend w Sopocie

Odwiedziliście kiedyś polskie morze jesienią? Jeśli nie, to naprawdę warto. Kiedy poza sezonem letnim zadamy sobie pytanie, gdzie można by spędzić weekend nad polskim morzem? Przede wszystkim aby wypocząć, miło spędzić czas i co najważniejsze, by było blisko? Odpowiedź sama się nasuwa. Sopot. Uwielbiam to miasto za molo, szeroką plażę z białym drobnym piaskiem, urokliwe uliczki, spójną architekturę i wreszcie za zieleń. Czego chcieć więcej?

Jesienny Sopot jest naprawdę przepiękny. Można udać się na długie spacery, zaglądając do pysznych kawiarenek i restauracji. My zupełnie przypadkiem odkryliśmy świetną kawiarnię. Z dala od Monciakowego zgiełku, w którym panuje przemiła atmosfera-to miejsce nazywa się Las i w bardzo ciekawym wystroju lokalu możemy wypić przepyszna kawę i zjeść np. smaczne, zdrowe ciasta.

Z kolei na Monciaku wybraliśmy się na obiad do świetnej restauracji Śliwka w Kompot (rewelacyjna kuchnia i bardzo miła obsługa). Natomiast na wieczorne wyjście wybraliśmy Dom Sushi i Browar Miejski Sopot-bardzo klimatyczne miejsce z dobrym jedzeniem. Nie ominęła nas oczywiście słynna zupa rybna w Barze Przystań. Oprócz jedzenia bardzo lubię jego położenie, można dosłownie zjeść obiad na samej plaży.

Dzieci weekendem w Sopocie były zachwycone. Bardzo podobała im się piaszczysta plaża, mewy, łodzie zacumowane przy molo, plac zabaw i zbieranie kasztanów w parku przy Grand Hotel, oceanarium w Gdyni i wiele innych atrakcji. Śmiało zabierajcie dzieci do Sopotu.


Czy wiecie, że w Sopocie jest najdłuższe drewniane molo w Europie i to najmniejsze miasto w Polsce w którym władzę sprawuję prezydent? W tym mieście bardzo dużo się dzieje. Są teatry, kina, galerie, wiele imprez cyklicznych, jest opera, aquapark. Z całą pewnością jego położenie jest idealne. Morze, pojezierze kaszubskie, a zarazem blisko do Gdańska i Gdyni. Przede wszystkim można wybrać się do niego o każdej porze roku, polecam!

2 Replies to “Jesienny weekend w Sopocie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial