Black Friday – o co chodzi i co warto kupić

Już jutro czekają na nas pierwsze przedświąteczne zniżki w sklepach.  Black Friday, bo o nim mowa, odbywa się co roku w tym samym czasie czyli dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. A to z kolei przypada na ostatni czwartek listopada.

Czy wiecie że istnieją dwie teorie powstania nazwy tego swojego rodzaju święta zakupów. Pierwsza mówi o tym, że kiedy Amerykanie masowo ruszali w ten wolny dzień na zakupy to księgi rachunkowe były wypisywane czarnym kolorem z powodu takich wielkich zysków. Druga głosi że panował ogromny chaos i korki na ulicach.

Czarny Piątek swoim szaleństwem okazji objął także Polskę. Z roku na rok zwiększa się lista sieci handlowych, usługodawców i sklepów w których znajdziemy wyjątkowe okazje. Zarówno stacjonarnie jak i internetowo. Według niektórych doniesień zagraniczne zyski sięgają w ten jeden dzień nawet 20% rocznych zysków, a klienci najczęściej wybierają elektronikę. 

Jeśli urządzasz mieszkanie lub dom warto przejrzeć oferty sprzętów RTV i AGD. Wiele sklepów wnętrzarskich planuje w tym czasie przeceny, można spojrzeć na dodatki, oświetlenie, a nawet meble.

Planujesz odświeżyć garderobę na sezon zimowy? Z całą pewnością trafia się fajny moment na zakup nowych kolekcji odzieży i butów w pełnych rozmiarówkach.

Wymieniasz sprzęty elektorniczne? Szukasz zabawek na Mikołajki lub prezentów na zbliżające się  Święta Bożego Narodzenia? To dobry moment by na spokojnie wybrać kosmetyki, perfumy czy książki. 

Ja przymierzam się, by jutro kupić ozdoby świąteczne na choinkę i kominek, kilka brakujących bluz dla dzieci i prezent na urodziny dla męża. 

Dajcie znak czy skorzystacie z czarno-piątkowych rabatów, pozdrowienia.

2 Replies to “Black Friday – o co chodzi i co warto kupić”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial